از ساعت های هوشمند می توان برای اندازه گیری ضربان قلب و همچنین اندازه گیری میزان انرژی (معمولاً در کالری) سوزانده شده در هر تمرین استفاده کرد. آنها برای اندازه گیری محتوای کالری سوزانده شده مربوط به نوع تمرین انجام شده برنامه ریزی شده اند. بنابراین استفاده از ساعت هوشمند برای تمرینات بسیار منطقی است.
یک ساعت هوشمند استاندارد معمولاً باید به ردیابی تناسب اندام مجهز باشد. یک ساعت و ساعت زنگ دار واضح است ، اما مانیتور ضربان قلب ، مدیر تمرین و مانیتور کالری نیز به یک معیار تبدیل شده اند.
Xiaomi Mi Band 4 در اوایل سال جاری در ژوئن منتشر شد. Huami Amazfit Bip Lite نیز یک ماه بعد در ماه جولای منتشر شد. Xiaomi Haylou LS01 قرار است اواخر امسال منتشر شود.

مقایسه مشخصات فنی ساعت های هوشمند Xiaomi Haylou LS01 و Xiaomi Mi Band 4 ، Huami Amazfit Bip

هر سه ساعت دارای جوانب مثبت و منفی هستند. Xiaomi Haylou LS01 دارای بلوتوث 4.2 ، Huami Amazfit Bip Lite با بلوتوث 4.1 و Xiaomi Mi Band 4 با بلوتوث نسخه 5.0 عرضه می شود. هر سه ساعت ضد آب هستند.
Xiaomi Haylou LS01 و عملکرد آنها در عمق 1.5 متر زیر آب تضمین شده است با این حال ، Huami Amazfit Bip Lite عملکرد 20 متری زیر آب را تضمین می کند و در کمال تعجب ، Xiaomi Mi Band 4 عملکرد تا 30 متر زیر آب را تضمین می کند.

مقایسه عمر باتری ساعت های هوشمند Xiaomi Haylou LS01 و Xiaomi Mi Band 4 ، Huami Amazfit Bip

Xiaomi Mi Band 4 دارای عمر 135 AH است. Bip Huami Amazfit دارای عمر 200 AH است. اما Xiaomi Haylou LS01 عمر باطری با دوام 210 AHمی باشد. هر سه ساعت با اندروید نسخه 4.0 ، iOS 8.0 و بالاتر سازگار هستند.
با مقایسه وزن هر سه باند هوشمند ، می توانیم ببینیم که Xiaomi Mi Band 4 سبکترین وزن با وزن 20 گرم است. Bip Huami Amazfit کمی سنگین تر است و وزن آن 32 گرم است. Xiaomi Haylou LS01 سنگین ترین وزن حدود 34 گرم دارا است. این باعث می شود Xiaomi Mi Band 4 بسیار ایده آل تر شود. بعضی افراد ترجیح می دهند ساعت هوشمند تا حد امکان سبک و راحت باشد تا در هر زمان به راحتی قابل استفاده باشد.
اندازه شماره گیری در هر سه مورد متفاوت است. Xiaomi Mi Band 4 دارای اندازه 247x18mm2 است. Bip Huami Amazfit دارای اندازه 39.9x34×10.2mm3 است. Xiaomi Haylou LS01 دارای ابعاد 40.9×35.7×11.6 mm3 است.

مقایسه بصری ساعت های هوشمند Xiaomi Haylou LS01 و Xiaomi Mi Band 4 ، Huami Amazfit Bip

mi Band 4 مستطیل شکل است ، بنابراین بسیار طولانی است و حداقل عرض آن را روی مچ قرار می دهد. این باعث می شود صفحه نمایش آن کوچکتر شود اما مساحت کمتری را روی مچ دست می گیرد. Huami Amazfit Bip از شکل مربعی شکل برخوردار است و در مقایسه با می بند 4 قسمت زیادی از مچ دست را می گیرد . Xiaomi Haylou LS01 هم مانند ساعت هوشمند Bip بزرگ است و شماره گیر آن نسبت به مدل های سابق بزرگتر است.
صفحه بزرگتر استفاده خوب از صفحه نمایش را مجاز می کند. با این حال ، برای کسانی که قصد دارند کل روز را بپوشند ، این موضوع می تواند تا حدی آزار دهنده باشد.

مقایسه ویژگی ها ساعت های هوشمند Xiaomi Haylou LS01 و Xiaomi Mi Band 4 ، Huami Amazfit Bip

هر سه ساعت ویژگی های خاص خود را دارند. همه آنها مجهز به مانیتور ضربان قلب استاندارد هستند که مرتباً ضربان قلب کاربر را اندازه گیری می کنند.
Xiaomi Haylou LS01Xiaomi Mi Band 4Huami Amazfit Bip Lite
Heartbeat MonitorHeartbeat MonitorHeartbeat Monitor
IP68 Waterproof5 ATM Waterproof3 ATM Waterproof
TFT color displayAMOLED color displayReflective color display
210 mAh battery135 mAh battery200 mAh battery
Bluetooth 4.2Bluetooth 5.0Bluetooth 4.1
2.5D toughened glass lenses0.95-inch display0.4-inch display
Xiaomi Mi Band 4 ضربان قلب را در طول روز اندازه گیری می کند. همچنین دارای یک مانیتور خواب است که فعالیت های غیر طبیعی خواب را کنترل می کند و مجهز به یک هشدار یادآور بی تحرک است و یک ساعت زنگ دار کارآمد برای بیدار شدن از خواب نیز دارد.
Huami Amazfit Bip از مانیتور ضربان قلب و سیستم مدیریت خواب نیز برخوردار است. این دستگاه می تواند بیش از 24 ساعت به طور مداوم نظارت بر فعالیت های فردی داشته باشد و می تواند چهل و پنج روز استفاده را داشته باشد. Huami Amazfit Bip رابط متفاوتی را برای حالت های مختلف ورزش مانند دویدن در فضای باز ، دوچرخه سواری در فضای باز ، پیاده روی و دویدن در فضای باز فراهم کند. همچنین مجهز به پدمومتر و ساعت زنگ دار است.
Xiaomi Haylou LS01 ویژگی های منحصر به فرد خود رت داراست. این لنز برای مقاومت در برابر ساییدگی و داشتن لنز شیشه ای 2.5D دارای مقاومت شیشه ای و جلوگیری از نشت آب در دستگاه است. و یک رابط جداگانه برای کل فعالیت های ورزشی فراهم کرده است. این موارد شامل پیاده روی ، دویدن ، پیاده روی ، دوچرخه سواری ، تردمیل ، تناسب اندام ، کوهنوردی ، چرخش و یوگا است. ساعت داخلی آن می تواند به طور مستقل هر یک از تمرین ها را تعیین کند و بر این اساس شدت تمرین را تنظیم کند. همچنین نظارت استاندارد بصورت شبانه روزی ضربان قلب در زمان واقعی را فراهم می کند. همچنین خواب فرد را کنترل می کند (خواب عمیق ، خواب سبک ، بیدار شدن و سایر شرایط را برای کمک به کنترل کیفیت خواب و نمایش عادات خواب شناسایی و ثبت می کند). و البته چه کسی می تواند ساعت زنگ دار قابل اعتماد را به موقع فراموش کند.

مقایسه طراحی ساعت های هوشمند Xiaomi Haylou LS01 و Xiaomi Mi Band 4 ، Huami Amazfit Bip

جای تعجب است که Xiaomi Mi Band 4 ساعت هوشمند شیائومی از طراحی کاملاً متفاوتی از دو ساعت دیگر برخوردار است. در حالی که Bip Huami Amazfit کاملاً شبیه Xiaomi Haylou LS01 است. Xiaomi Mi Band 4 ظاهری براق و ساده دارد. به نظر می رسد کوچکتر است و فضای کمتری را روی مچ دست می گیرد ، بنابراین پوشیدن آن کاملاً خوشایند و راحت است. اما شماره گیر ندارد.
Huami Amazfit Bip و Xiaomi Haylou LS01 از طراحی مشابهی برخوردار هستند و امکان شماره گیری دارند و به این دلیل استفاده از آن راحت تر می باشد. با این حال ، کمی بزرگ است و فضای زیادی روی مچ دست می گیرد.
منبع: www.gearbest.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه